O firmie

griffin-group-energy-logo-biale-tlo

Griffin Group Energy działa aktywnie w sektorze energetycznym zarówno w segmencie publicznym jak i komercyjnym. Specjalizujemy się w kompleksowym zarządzaniu projektami w zakresie analizy, studium wykonalności, instalacji, konfiguracji i utrzymania. Oferta firmy obejmuje: inteligentne sieci i liczniki, magazyny energii, optymalizację efektywności energetycznej, inteligentne budynki , panele fotowoltaiczne oraz alternatywne źródła zasilania.

Griffin Group Energy jest partnerem czołowych światowych dostawców z sektora energetycznego na rynku Polskim.

Griffin Group S.A.

Nasza nazwa wywodzi się od Gryfa, mitycznego symbolu, który stał się znakiem Pomorza Zachodniego, z którego wywodzi się firma. Historia Griffin Group sięga 1991 roku, kiedy powołana do życia została w Szczecinie spółka IMS-Griffin, zajmująca się na początku sprzedażą sprzętu dla branży morskiej.

W roku 2003 powstał oddział w Warszawie a firma rozszerzyła swoją działalność na branżę wojskową, stając się szybko jednym z liderów w zaopatrywaniu polskiej armii oraz służb mundurowych w najnowocześniejszy i sprawdzony sprzęt.

W listopadzie 2007 roku centrala firmy została przeniesiona do Warszawy, gdzie zajmuje ona biura w nowoczesnym biurowcu Focus.

Dziś firma zajmuje także dwa nowoczesne, autonomiczne budynki w Gdyni i w Szczecinie, których architektura nawiązuje do morskich korzeni spółki. W związku z rozwojem, nabytym doświadczeniem, kompetencjami i nowymi potrzebami naszych klientów, w 2017 roku firma IMS-Griffin przekształciła się w Griffin Group S.A.

Dziś skupia ona siedem niezależnych spółek zatrudniających ponad 200 pracowników.

griffin group