Systemy inteligentnych urządzeń

Smart Home

Nowoczesne systemy smart home to  zespoły inteligentnych, komunikujących się ze sobą urządzeń, które podłączone do wspólnej sieci zarządzają funkcjami domu i mieszkania. Dzięki Internetowi rzeczy i aplikacjom mobilnym komunikacja z wieloma urządzeniami jest możliwa z poziomu smartfona lub komputera z dowolnego miejsca na świecie. Dla użytkownika oznacza to możliwość łatwej zmiany funkcji systemu, a także możliwość zdalnego monitorowania tego, co dzieje się w domu – zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i zużycia energii.

Oferowane systemy są bezprzewodowe, co sprawia, że inteligentna może stać się dowolna przestrzeń, do której je przeniesiemy. Można je też rozbudowywać o kolejne urządzenia i funkcje, dzięki czemu taka automatyka jest ściśle dopasowana do indywidualnych wymagań każdego użytkownika

Standardowo system smart home składa się z centrali oraz dodatkowych sensorów, czujników, włączników i sterowników. Niektóre moduły mogą być instalowane w puszce podtynkowej, co umożliwia sterowanie domowymi urządzeniami i sprzętem działającym na zasadzie włącz/wyłącz. Oferujemy również  inteligentne przejściówki do gniazdek, które także sterują urządzeniami oraz mierzą pobór prądu z AGD i RTV.

Dla użytkownika korzyści z systemów inteligentnych to bezpieczeństwo, komfort życia, oszczędność czasu i pieniędzy. Lepsza kontrola nad energią oraz automatyzacja cyklu pracy sprzętu elektrycznego może obniżyć zużycie prądu nawet o 30 proc. Do tego dochodzi możliwość znacznego obniżenia składki na polisę ubezpieczeniową. Urządzenia smart home chronią również przed zadymieniem, pożarami, zalaniem czy wtargnięciem intruza.